Haberler >   Haber Detay
 
DUL VE YETİME DE PROMOSYON
Emekliler icin belirlenen promosyon rakamlari, taban tutar olacak. Bankalar daha fazlasini teklif edebilecek. Vefat eden emeklilerin es ve cocuklari da promosyondan yararlanabilecek.

Memurlardan sonra emekliler için de promosyon dönemi başladı. Emekliler maaşlarının yattığı bankalardan promosyon alma imkanına kavuştu. 3 yıllık dönem için promosyon tutarı maaşı bin liranın altında olan emekliler için 300, bin ile 2 bin lira arasında olanlar için 375, 2 bin liranın üstünde olanlar için de 450 lira olarak belirlendi. Bu rakamlar taban tutar olacak. Bankalar bu tutarların altında promosyon ödemesi yapamayacak. İsteyen banka, bu tutarlardan daha fazlasını da verebilecek. Promosyon düzenlemesinden emeklilerin hak sahipleri de yararlanabilecek. Vefat eden emeklilerin maaşlarını alan eş ve çocuklarına da promosyon ödemesi gerçekleştirecek. Dul ve yetimler de maaşa göre belirlenen promosyon tutarını alacak. Emekliler ve hak sahipleri, promosyon anlaşması yapılan bankalar arasından çalışacakları bankaları tercih edecek. Emeklilere promosyonun yanı sıra, maaşının tamamını ATM'den tek seferde ücretsiz çekebilme imkanı sağlanacak. Emekli maaş hesapları için hesap işletim ücreti muafiyeti verilecek. Promosyon ödemelerinin, sistemsel geliştirmelerin tamamlanmasını takiben Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasına göre belirlenecek tarihlerde Şubat 2017'den itibaren başlaması öngörülüyor.

ALMAYAN EMEKLİ KALMAYACAK

Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Emekli Sandığı'ndan emekli maaşı alan her dosya muhatap olduğu karşılığındaki rakamı mutlaka alacaktır. Emeklilerimiz bu rakamı hangi bankadan almak istiyorlarsa oradan alacaklardır. Hiçbir emeklimiz 'Promosyon hakkımı alamıyorum' diyemeyecek" ifadesini kullandı. Her emeklinin mutlaka promosyon alacağını aktaran Müezzinoğlu, "Şayet farklı bankalar, şu anda verdiğimiz rakamların üzerinde bir rakam vermeyi de önerirlerse, emeklimizin o tercihi de var. Belirlenen tutar tabandır. Bunun altında olmayacak. Bu rakamı kabul eden tüm emeklilerimize Bankalar Birliği'nin üyesi bankalarımız bu rakamları verecek" dedi..

Kaynak:   takvim
Yorumlar
Yorum Yap
Ad Soyad :
Yorum : 300
Diğer Haberler
ENGELLILERE 1.589 LIRA MAAS BAGLANIYOR
BES'TE ZOR DURUMDA KALANA 3 AY SURE
ESINI YANINDA CALISTIRANA 2 BIN 732 TL TESVIK
MAAS PROJESI MART AYINDA BASLIYOR
SERTIFIKASIZ ISCI CALISTIRANA CEZA
KANSER HASTALARINA GUZEL HABER
CALISAN ANNEYE BIN 500 LIRAYA KADAR DESTEK
MAASA 702 LIRA DESTEK GELIYOR!
MEMURA FARK, ESNAFA AF!
BORCUNU 6 AYDA ODEYENE AF
MILYONLARA MUJDE! ILK ODEME 30 OCAK'TA YAPILACAK
'TORBA YASA' ILE 79 MILYONA MUJDE
VERGISEL TESVIKLER GETIREN 'TORBA TASARI' KABUL EDILDI
BORC YAPILANDIRMADA SUREYI KACIRANLARA MUJDE
DANISTAY'DAN EMEKLILERE SENDIKA YOLUNU ACAN KARAR
EMEKLILER ZAMLI MAASLARINI ALMAYA BASLADI
ISE YENI MEZUN ALIN, MAASININ YARISINI DEVLET KARSILASIN!
MUEZZINOGLU: MAASIN YARISINI DEVLET VERECEK
SUBAT'TA ILACA ZAM GELIYOR
GSS PRIMI 50 LIRA DUSUYOR
EMEKLIYE OZEL PROMOSYON
ANNE MEMURA MESAI MUJDESI
KIDEM TAZMINATINDA FLAS GELISME!
TEYZE VE HALAYA DA MAAS
KARDA EVDE CALISANLARA MESAI MUJDESI
banner
KIDEM TAZMİNATI FONA DEVREDİLMELİ Mİ?


 

Copyright © 2012 Sgk.com.tr. All Rights Reserved. ed.

raynointeractive