Haberler >   Haber Detay
 
DUL VE YETİME DE PROMOSYON
Emekliler icin belirlenen promosyon rakamlari, taban tutar olacak. Bankalar daha fazlasini teklif edebilecek. Vefat eden emeklilerin es ve cocuklari da promosyondan yararlanabilecek.

Memurlardan sonra emekliler için de promosyon dönemi başladı. Emekliler maaşlarının yattığı bankalardan promosyon alma imkanına kavuştu. 3 yıllık dönem için promosyon tutarı maaşı bin liranın altında olan emekliler için 300, bin ile 2 bin lira arasında olanlar için 375, 2 bin liranın üstünde olanlar için de 450 lira olarak belirlendi. Bu rakamlar taban tutar olacak. Bankalar bu tutarların altında promosyon ödemesi yapamayacak. İsteyen banka, bu tutarlardan daha fazlasını da verebilecek. Promosyon düzenlemesinden emeklilerin hak sahipleri de yararlanabilecek. Vefat eden emeklilerin maaşlarını alan eş ve çocuklarına da promosyon ödemesi gerçekleştirecek. Dul ve yetimler de maaşa göre belirlenen promosyon tutarını alacak. Emekliler ve hak sahipleri, promosyon anlaşması yapılan bankalar arasından çalışacakları bankaları tercih edecek. Emeklilere promosyonun yanı sıra, maaşının tamamını ATM'den tek seferde ücretsiz çekebilme imkanı sağlanacak. Emekli maaş hesapları için hesap işletim ücreti muafiyeti verilecek. Promosyon ödemelerinin, sistemsel geliştirmelerin tamamlanmasını takiben Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasına göre belirlenecek tarihlerde Şubat 2017'den itibaren başlaması öngörülüyor.

ALMAYAN EMEKLİ KALMAYACAK

Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Emekli Sandığı'ndan emekli maaşı alan her dosya muhatap olduğu karşılığındaki rakamı mutlaka alacaktır. Emeklilerimiz bu rakamı hangi bankadan almak istiyorlarsa oradan alacaklardır. Hiçbir emeklimiz 'Promosyon hakkımı alamıyorum' diyemeyecek" ifadesini kullandı. Her emeklinin mutlaka promosyon alacağını aktaran Müezzinoğlu, "Şayet farklı bankalar, şu anda verdiğimiz rakamların üzerinde bir rakam vermeyi de önerirlerse, emeklimizin o tercihi de var. Belirlenen tutar tabandır. Bunun altında olmayacak. Bu rakamı kabul eden tüm emeklilerimize Bankalar Birliği'nin üyesi bankalarımız bu rakamları verecek" dedi..

Kaynak:   takvim
Yorumlar
Yorum Yap
Ad Soyad :
Yorum : 300
Diğer Haberler
MILYONLARCA KISIYE GSS MUJDESI
20 GUNDE 103 BIN EK ISTIHDAM
BAKAN'DAN ISSIZLIGI COZECEK TALIMAT!
SICIL AFFI KARISIKLIGINA SON NOKTA!
KAMU ISCISININ ZAM PAZARLIGI BASLIYOR
SON DAKIKA: MEMURLUK KAPISI ACILDI! 3000 KADRO ICIN...
STAJYER CALISTIRMANIN BIR BEDELI VAR!
EMEKLILIK YASI ICIN BAKAN'DAN FLAS ACIKLAMA
CALISAN EMEKLIYE IKINCI TAZMINAT MUJDESI!
HUKUMET DUGMEYE BASTI' ISSIZ GENC KALMAYACAK
500 BIN GENCE MAAS MUJDESI
ISSIZLIGE SAVAS ACILDI!
GSS PRIM DUZENLEMESI MECLIS'E GELIYOR
BUYUKANNE MAASLARI ICIN SURE UZATILDI
500 BIN KISIYE IS MUJDESI
REKOR BASVURU GELMISTI! SURE BU GECE DOLUYOR
KIDEM TAZMINATI EN BUYUK REFORMUMUZ OLACAK
60 BIN KISIYE MEMURLUK SANSI
IMF OTOMATIK BES ICIN UYARDI: TUKETICI KORUMASINDA ZAYIF KALABILIR
MAASLA AYNI GUN YATACAK
ALACAK DAVASINDA BASVURU SURESI IKI YILA INIYOR!
TASERONLAR VE SOZLESMELILER YIL ICINDE AYNI CATI ALTINDA DEGERLENDIRILECEK
BASBAKAN YILDIRIM: CIFTCILERIN BORCLARINI 5 YIL YAPILANDIRACAGIZ
EMEKLILIKTE YASA TAKILANLAR 53 TL PRIM ODEYEREK SAGLIK HIZMETI ALACAK
EMEKLILERE BIR GUZEL HABER DAHA! PTT ILE SOZLESME TAMAM
banner
KIDEM TAZMİNATI FONA DEVREDİLMELİ Mİ?


 

Copyright © 2012 Sgk.com.tr. All Rights Reserved. ed.

raynointeractive