AKDAĞ: DEVLET HASTANELERDE ODALAR TEK YATAKLI VE BANYOLU OLACAK

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, “İstanbul’a yeni hastaneler yapıyoruz. Sadece 4 yıla ihtiyacımız var. Bu 4 yıl tamamlandığı zaman İstanbul’daki bütün devlet hastaneler yatakları tek yataklı, banyolu, tuvaletli, refakatçisinin içinde olduğu mükemmel hastanelere dönüşüyor” dedi.

“SAĞLIKTA DÖNÜŞÜMÜN İKİNCİ DÖNEMİ BAŞLADI”

Bakan Akdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla, onun liderliğinde, AK Parti ile Türkiye ve İstanbul’da sağlıkta çok güzel işler yaptıklarının altını çizerek, yeni bir döneme girildiğini söyledi.
Sağlıkta dönüşümün ikinci dönemini başlattıklarına dikkati çeken Akdağ, şunları kaydetti: “İstanbul’a çok mükemmel hastaneler yapıyoruz. Önümüzdeki 4 yıl sonunda İstanbul’daki bütün devlet hastanelerinde odalarınız tek yataklı, banyolu olacak. Okmeydanı, Göztepe ve Kartal’ı yeniliyoruz. Seyrantepe’ye hastane yapıyoruz. Sarıyer’de hastanemizi bitirdik yakında hizmete açacağız. Sultanbeyli, Tuzla’da hizmete açacağız. Beylikdüzü’nde bitirdik, hizmete açtık.”

“SAĞLIKLI YAŞAM MERKEZLERİ AÇACAĞIZ”

Akdağ, “Her geçen gün İstanbul yeni hastanelerle mükemmel hale gelecek. Ayrıca bu yeni dönemde sizlere sağlıklı yaşam merkezleri açacağız. Aile hekimlerimizle birlikte içlerinde diyetisyenlerin, fizyoterapistlerin, psikologların olduğu merkezlerden ücretsiz olarak istifade edeceksiniz. İstanbul’da yeni yatırım yaparken bir sıkıntımız var. Arsa bulmakta zorluk çekiyoruz, tek derdimiz bu. Allah’a şükür paramız, imkanımız, vizyonumuz var. Arsa meselesinde belediyelerimiz bizlere yardımcı olacaklar” şeklinde konuştu.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here