İŞSİZLİK MAAŞI ALAN CEO’LAR

İşsizlik maaşı, çalışanların yanı sıra dev holdinglerde yöneticilik yapan üst düzey personelin de geçim kapısı haline geldi. Geçtiğimiz yıl işten atılan binlerce üst düzey yönetici, Türkiye İŞ Kurumu’na işsizlik maaşı alabilmek için müracat etti. Ve, mevzuata uygun olarak iş sözleşmesi fesh edilen yöneticilere de işsizlik maaşı bağlandı.

Türkiye İş Kurumu’nun verilerine göre, 2016 yılında ‘işten atılan’ 1 milyon 520 bin 282 kişi ‘işsizlik maaşı’ alabilmek için başvuruda bulundu. Bunların ise 30 bin 912’si, şirketlerde görev yapan ‘yöneticilerden’ oluştu.

Yine aynı verilere göre, işsizlik maaşı başvurusunda bulunan yöneticilerde ilk sırayı İstanbul’da işsiz kalan 14 bin 633 yönetici işsizlik maaşı almak için başvuruda bulunurken, onu 2 bin 868 yönetici ile Antalya, 2 bin 356 yönetici ile Ankara, 1 578 yönetici ile İZmir ve 1.208 yönetici işsizlik maaşı başvurusunda bulundu. Mevzuata uygun olarak işten atılan şirket yöneticilerine de işsizlik maaşı bağlandı. Söz konusu yöneticiler arasında Türkiye’nin önde gelen şirketlerinde uzun yıllar yöneticilik yapmış kişilerinde olduğu kaydedildi.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here