DENİZLİ CAM’DA İŞÇİLER GREV KARARI ALDI

Denizliİ’de Şişecam’a bağlı Denizli Cam Sanayi’nde toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamayınca yetkili sendika Çimse-İş, grev kararı aldı. Sendika grev kararını Denizli Cam’da ilan ederken, Şişecam tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yapılan açıklamada ise sendikanın grev uygulama tarihini 7 Temmuz olarak bildirdiği, toplu iş sözleşmesi sürecinin halen devam ettiği belirtildi.

GREV KARARI AVİŞ ASILARAK İLAN EDİLDİ

Grev kararı, dün Denizli Cam’da işçiler tarafından afiş asılarak ilan edildi. Fabrika içinde yürüyen işçiler sloganlar atarak grev kararını duyurdu. Çimse-İş Denizli Şube Başkanı Yakup Çetin, Denizli Cam’da toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde yapılan 6 oturumda anlaşma sağlanamadığını belirterek, şöyle dedi;

GREV 7 TEMMUZ’DA UYGULANACAK

“Denizli Cam’da toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde 6 oturum yapmamıza rağmen anlaşma sağlanamamıştır. Yasal süreçlerimiz de gelmiştir. Grev kararı almak zorunda kaldık. 20 Haziran’da grev kararını fabrikamızda ilan ettik. 7 Temmuz’da da grev uygulama tarihi olarak belirledik, işçimize duyurduk. İşverenle biz her zaman masada bitirmek istiyoruz. İstediğimiz rakamlar çok değil. İşçilerin haklarında geriye gidiş olmaması için elimizden geleni yapacağız. Toplu sözleşme ücret politikası ve sosyal haklarda belli bir yere geldik. Ama tıkandık. Bu tıkanıklığı 7 Temmuz’a kadar aşmak için işvereni masaya çağırıyoruz. İnşallah hayırlısıyla olur diyoruz.”

ŞİŞECAM’IN AÇIKLAMASI

Şişecam’dan KAP’a yapılan açıklamada ise, sendika tarafından grev kararı alındığı belirtilerek, “Şirketimiz ile Türkiye Çimse-İş Sendikası arasında yürütülmekte olan 17. Dönem Toplu İş Sözleşmesi sürecinde Türkiye Çimse-İş Sendikası almış olduğu grev kararını 20.06.2017 tarihinde işyerimizde ilan etmiş olup, grev uygulama tarihi 07.07.2017 olarak bildirilmiştir. Toplu iş sözleşmesi süreci halen devam etmekte olup gelişmeler kamuoyu ile ayrıca paylaşılacaktır” denildi.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here