SGK’DA ”SINAV” BİTTİ ”TARTIŞMA” BİTMEDİ!

SGK’daki sınav tartışmasının ilginç hikayesi şöyle:
Sınavda 80,2721 puan alarak 12. oldu

SGK’da memur kadrosunda çalışan U.A. 21/01/2017’de yapılan görevde yükselme sınavına girerek 80, 2721 puan alarak genel sıralamada 12. oldu. Şeflik konusunda terfi edeceğine kesin gözüyle bakılan U.A. 24/04/2017’de mülakata alındı.

Baraj 70’ti, mülakatta 69 puan verilerek elendi

Mülakat sonuçları 05/06/2017 tarihinde açıklandı.U.A. başarılı geçtiğini düşündüğü mülakatta başarısız olduğunu öğrenince adeta şoka uğradı. Başarılı sayılması için gerekli puan 70 iken, mülakattan 69 puan verilerek elenmişti.

SGK’ya dilekçe ile 3 soru sordu

SGK İnsan Kaynakları Daire Başkanlığına itiraz eden U.A. karara itiraz etti. Kamu Baş Denetçiliği, BİMER, Devlet Denetleme Kurumu ve Üst mahkemelere sunmak üzere 3 sorudan oluşan bir dilekçe yazdı.

İşte U.A1nın dilekçesindeki o sorular;

1-Mülakat süresince ses, görüntü kayıtlara alınmış mıdır? Tutanak düzenlenmiş ve tarafıma imzalatılmış mıdır? Var ise bunlarla ilgili tarafıma ait olan kayıtların gönderilmesini…

2- Sözlü sınavda yüz üzerinden en az 70 puan alanlar başarılı sayılır” demekte olup, bu başlıklardaki her bir komisyon üyesi tarafındantarafıma verilen puanların yazılı sınavda cevap kağıdının adaya bildirildiği gibi tarafıma ya da kurumun internet sayfasında yayınlanmasını bu puanların da tarafıma bildirilmesi yasal hakkımdır.

3-Mülakat sınavında sorulan sorular önceden hazırlanmış, kura yoluyla her adaya ve aynı süre verilerek eşit ve adil bir şekilde sorulmuş mudur?

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here