15 TEMMUZ MAĞDURLARI ŞEHİT VE GAZİLER OLDU!

Vatan sevdası uğruna canlarımızın yandığı o karanlık geceden bu güne tam bir yıl geçti. 15 Temmuz destanı olarak tarih sayfalarına kazınan ve mutlak bir işgal görüntüsü çizen darbe teşebbüsünü bastıran yine yüce Türk milleti oldu.

248 Vatandaşımız hainler tarafından şehit edilirken 2193 Vatandaşımız da ne yazık ki gazi oldular. Maddi açıdan dünyaları versen şehit ve gazi yakınlarına ne fayda, kimler geri gelebilir? Hangi gazimizin vücudunda açılan bir kurşun yarası parayla kapanabilir.

Tüm bu acıların arasında şehitlerimize de ayıp ettik gazilerimize de!

ŞEHİTLİK VE GAZİLİK TAZMİNATLARI FIRSATÇILAR YÜZÜNDEN ZOR ÖDENDİ!

Millet olarak tankın altına yatacak kadar cesur olanımız da var, ev de elini kolunu kesip kendisini gazi olarak yazdıran da var.

15 Temmuzda 248 şehit verdiğimiz o kara gece de trafik kazasında vefat eden yakınını bile şehit olarak yazdırmaya çalışanları gördük, duyduk şahit olduk. 248 Şehidimiz 317’den bu rakama düşmüştür!

2193 Vatandaşımız o gece yine gazilik mertebesine ulaştı ancak kayıtlar 5 binin üzerindeydi. Hala darbe ile alakası olmayıp o gece tesadüfen hastanede bulunan ve darbe sonucu yaralanmış gibi kendisini gösterenler mevcuttu. Henüz geçtiğimiz haftalarda kuzeni tarafından karakola şikâyet edilen ve ‘Bunu o gece ben dövdüm, bu gazi değil’ açıklaması yapan sahtekarlarla karşılaşmıştık.

TAZMİNATLAR VERİLDİ, ŞEHİT AİLELERİNE AYLIKLARI BAĞLANDI!

Satırlarımızın başında da söylediğimiz gibi hiçbir maddiyat bir şehidimizi geri getiremez, bir kurşun yarasını saramaz elbette ancak hayat devam ediyor ve emanetlerimize sahip çıkmamız gerekiyor.

300 Bin lira civarında tazminat ödenen şehit yakınları aynı zamanda kamu kurum ve kuruluşlarında da istihdam edildi.

Şehit yakınlarına aylıklar bağlandı, vergi muafiyetleri getirildi ve yine seyahatten eğitime tüm sosyal haklardan faydalanmalarında öncelikleri sağlanmış oldu.

SAKAT KALMAYAN GAZİLERE AYLIK YOK!

Hükümet yetkilileri tarafından aylık bağlanılacak diye açıklama yapılmasına rağmen şu zamana kadar sadece uzuv kaybına uğrayan ya da malul duruma gelen gazilerimize aylık bağlanmıştır. Hafif yaralanan ve yaralanıp da iyileşen gazilerimize aylık bağlanmamıştır.

50 ile 150 Bin lira arasında tazminat verilen gazilerimiz de aynı zamanda kamu da istihdam edilmiş bulunmaktadır.

15 TEMMUZ GAZİLERİNE YAPILAN İSTİHDAM AYIBI!

15 Temmuz gecesi darbe girişiminin ortasında bulunan onlarca gazimiz kamu da istihdam edilmiş bulunmaktadır.

Ancak psikolojik olarak zaten çöküntü içerisinde olan gazilerimize verilen görevlerin üzerinde bir kez daha düşünmekte yarar var. Ayağından vurulan bir gazimiz belediye de getir götür işinde çalıştırılıyor, bir başka gazimiz ise otopsi bölümünde çalışıyor! Cenaze işlerine atananlarda var, cezaevlerinde istihdam edilenler de.

Çatışmaların içinde kalan, kendi askerinden kurşun yiyen, kanlar içinde kalan sokaklarda ülkesini savunan bu kişilere reva görülen bu mesleklerde nasıl bir ruh hali altında olduklarının düşünülmesi gerekmektedir.

Kanun hükmünde kararnamelerle ohalin gölgesinde geçen bir yılın ardından yaralar sarılıyor her geçen gün sarılacak, bu kara günler unutulacak ve,

Son söz Mustafa Kemal Atatürk’ün olacak, anlamayan bir kez daha okuyacak!!

Mazinin kararsız, çürümüş zihniyeti ölmüştür. Bütün dünya bilmelidir ki, Türk milleti hakkını, haysiyetini, şerefini tanıtmağa kadirdir. Türk vatanının bir karış toprağı için bütün millet bir vücut olarak ayağa kalkar. Haysiyetinin bir zerresine, vatanın bir avuç toprağına vuku bulacak tecavüzün bütün mevcudiyetine vurulmuş darbe olacağını artık Türk milletinin fark etmediğini sanmak hatadır.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here