SAĞLIKSIZ ORTAMDA İZİNSİZ MUAYENE YAPAN SURİYE UYRUKLU 5 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

ANKARA’da Suriye uyruklu kişiler tarafından izin alınmadan açılan, sağlıksız ortamda muayene ve tedavinin yapıldığı, gecekondu tipi evde, 2 ultrasonografi cihazıyla buna bağlı monitör ve çok sayıda tıbbi ilaç ele geçirildi. Poliklinik ve eczane olarak kullanılan adreslerde yakalanan 5 kişi, gözaltına alındı.

Ankara Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Altındağ İlçesi’ndeki Bağlariçi Mahallesi’nde; Suriye uyruklu kişiler tarafından izin alınmadan, gecekondu tipi bir evde, yabancı uyruklu kişilerin sağlıksız bir ortamda muayene ve tedavi edildiğinin bilgisine ulaştı. Ekipler, bunun üzerine evin bulunduğu mahalleye giderek, arama yaptı.

Yapılan aramada; 2 ultrasonografi cihazı, ‘düşük ilacı’ olarak kullanılan ilaçlarla Suriye’de kullanmak amacıyla gönderilen ancak buradan kaçak yollarla Türkiye’ye geri geldiği değerlendirilen antibiyotikler, ağrı kesiciler, cinsel gücü artırıcı ve değişik muhteviyatta haplar ele geçirildi. Ayrıca gecekondu tipi evde, gebeliklerin sonlandırılması işlemlerinin yapıldığı tespit edildi.

ADRESLERDE ARAMA; 5 GÖZALTI

Poliklinik ve eczane olarak kullanılan adreslerde; H.H., S.H., İ.A. ile bu kişilere yardım eden E.A. ve T.I. isimli şüpheliler yakalandı. Yakalanan 5 kişinin emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

Öte yandan mahalle sakinlerinden Hilmi Kayalı, her sabah çok sayıda yabancı uyruklu kişinin tedavi olmak amacıyla gecekondu tipi eve geldiğini söyledi.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here