BAKAN SARIEROĞLU’NDAN EMEKÇİLERE BAYRAM ZİYARETİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Kurban Bayramı temasları kapsamında Şehit ailelerini, Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Hastanesini, taksi esnafını, Kumrular Çevik Kuvvet noktasını ve Kurtuluş İtfaiye Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Çalışan personelle bayramlaştı.

Sarıeroğlu, ilk olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı çalışanlarından 15 Temmuz Şehidi Ali İhsan Lezgi’nin Pursaklar’da bulunan ailesini ziyaret etti. Lezgi’nin oğlu 15 Temmuz gazisi Yasin Lezgi ve ailesi ile sohbet eden Sarıeroğlu, 15 Temmuz’un bir dönüm noktası olduğunu vurguladı.

Buradan Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Hastanesine geçen Sarıeroğlu, çalışanlar ve hastalarla bayramlaşarak, onlarla sohbet etti. Sarıeroğlu, yeni doğum yapan anneleri de ziyaret ederek, bebeklere hediyeler verdi.

Ardından, Çankaya ilçesindeki bir taksi durağında taksicilerin ve vatandaşların bayramını kutlayan Sarıeroğlu, daha sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi Kurtuluş İtfaiye Müdürlüğüne ziyarette bulundu.

İtfaiye erleriyle bayramlaşan Sarıeroğlu, burada Ankara’daki tek kadın acil müdahale çalışanı Sultan Aktaş ile sohbet etti.

“Her alanda kadın çalışan sayısını arttıracağız.”

Sarıeroğlu, “Her alanda kadın çalışan sayısını arttıracağız. Özellikle bazı alanlar erkek ve kadın mesleği diye ayrılmış durumda. Ama kadınların da yapamayacağı hiçbir şey yok. Aslanın dişisi erkeği olmaz biliyorsunuz. Burada da böyle aslanlar gibi kadın itfaiyecimiz var. Çok hoşuma gitti, çok memnun oldum.” diye konuştu.

Buradan Kumrular Caddesi’ndeki Çevik Kuvvet noktasına geçen Sarıeroğlu, nöbet tutan polislerle bir araya geldi. Emniyet mensupları ile bayramlaşan Sarıeroğlu, bayram tatilinde görev yapanlara ziyaretlerde bulunduğunu anlattı.

Sarıeroğlu, şöyle konuştu:

“Çalışma Bakanı, üretim yapan her kesimin bakanıdır. İki sene boyunca zorlu günler geçirdik Ankara’da. Bu anlamda ne kadar özveriyle çalıştığınızı çok yakından biliyorum. O yüzden özel olarak buraya gelmek istedim. Gerçekten vatanımız için çok önemli bir görev ifa ediyorsunuz. Zor günler geçirdik ama uzun süredir de huzur ve güven ortamını hep birlikte hissediyoruz. Bu da sizlerin titiz, yoğun ve kendinizi ortaya koyarak yaptığınız çalışmalar sayesinde oluyor.”

Sarıeoğlu, daha sonra çevik kuvvet polisleri ve gazetecilerle toplu fotoğraf çektirdi.

 

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here