ECZANE DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR

Tarsus İlçe Sağlık Müdürü Dr. Füsun Kaleli, şehrimizde bulunan 105 eczanenin rutin denetimlerini gerçekleştirmeye devam ediyor.

Bu yıl içinde eczane denetimlerinin devam edeceğini ifade eden İlçe Sağlık Müdürü Dr. Füsun Kaleli, eczanelerin sunulan sağlık hizmetinin önemli bir bölümünü oluşturduğunu söyledi.

Kaleli, “İlçe Sağlık Müdürlüğümüz tarafından 2017 yılı rutin eczane denetimlerimiz hızla devam etmektedir. Halkımızın ilaç alımında ve temininde herhangi bir sorunla karşılaşmaması için yerinde ve anında denetimlerimiz sürecektir.
Eczanelerimiz sunulan sağlık hizmetinin önemli bir halkasıdır. Karşılıklı anlayış ve iş birliği nihai tüketicisi olan vatandaşlarımızın ilaçlarına rahatlıkla ulaşmasını, tedavilerinin aksamamasını ve sorunla karşılaşılmamasını sağlayacaktır.

Denetim Ekibi, çalışan personelin ve ilaçların durumunu, eczanelerin kayıtları ile ilgili problemleri olup olmadığını, ilaçların verilişinde usulsüzlük yapılıp yapılmadığı gibi konularda inceleme yaptı. Ekip, inceleme esnasında eksik gördüğü durumları eczacılara bildirerek gerekli önlemlerin biran önce alınması gerektiği uyarısında bulundu. Denetimler, belirli aralıklarla devam edecek”

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here