TÜPRAŞ’TA PATLAMA: 4 İŞÇİ ÖLDÜ

TÜPRAŞ’ın İzmir’deki rafinerisinde depolama tankında meydana gelen patlamada 3 kişinin öldüğü bildirildi.

4 İŞÇİ HAYATINI KAYBETTİ

Olay yerinden ilk bilgileri aktaran DHA muhabiri şunları söyledi:

“Aliağa’daki TÜPRAŞ rafinerisinde depolama yapıldığı sırada tanklardan bir tanesinde patlama meydana geldi. Şu anda sağlık müdürlüğünden, 4 işçinin hayatını kaybettiğini ve bazı işçilerin de yaralandığı bilgisini aldık.”

TANKIN İÇİNDE 6 KİŞİ VARDI

Aliağa Kaymakamı Bayram Yılmaz da patlamayla ilgili son bilgileri paylaştı:
“Ölü sayımız 4’e çıktı. Tankın içinde çalışan işçi sayımız 6 kişiydi. İki yaralı 4’ü de öldü maalesef. Yaralılarımıza olay yerinde müdahale ediliyor. Oradaki sağlık ekiplerimiz müdahale ediyor. Onların durumunun şu an iyi olduğunu biliyoruz. TÜPRAŞ’ın kendi uzmanları olay yerinde müdahale ediyorlar. Son durum bu”

İTFAİYE ÖZEL KİMYASALLARLA MÜDAHALE EDİYOR

“Bölgedeki itfaiye ekipleri söndürme çalışmalarına devam ediyor. Hem TÜPRAŞ içerisindeki diğer ünitelere hem de diğer tanklara sıçramaması için çok sayıda itfaiye ekibi de bölgeye sevk edildi. Bu ekipler yangını söndürmek için özel, kimyasal maddeler karıştırılmış sular kullanıyor. Yangının sürdüğü bölge geniş bir alanda giriş çıkışlara kapatıldı, bölgedeki yol da trafiğe kapalı.”

TÜPRAŞ’TAN AÇIKLAMA GELDİ

Patlamanın ardından TÜPRAŞ’tan da bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bugün saat 09.25 ‘te Tüpraş İzmir rafinerisi ürün tankında bakım çalışmaları sırasında patlama meydana gelmiştir. Rafineri Teknik ekiplerince olaya müdahale edilmiştir. Gerekli açıklama kamuoyuyla paylaşılacaktır”

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here