21. İŞ KULÜBÜ ADANA DA AÇILDI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Çukurova Üniversitesi Kuzey Yerleşkesi'nde İş Kulübü'nün açılışına katıldı. ( İsmihan Özgüven - Anadolu Ajansı )

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, “2017 yılında 1 milyon 57 bin kişiye işe aracılık, iş bulma konusunda destek olan Türkiye İş Kurumunun 2018 yılındaki hedefi, 1 milyon 250 bin kişiye işe yerleştirme hizmeti vermektir.” dedi.

Sarıeroğlu, Çukurova Üniversitesi Kuzey Yerleşkesi’ndeki İş Kulübü’nün açılışında yaptığı konuşmada, 21. İş Kulübü’nün açılışını gerçekleştirdiklerini söyledi.

İş kulüplerinde gençler, kadınlar, madde bağımlıları, dezavantajlı konumda olanlara hizmet edildiğini belirten Sarıeroğlu, bugün üniversitede açtıkları kulübün temel hedef kitlesinin ise gençler olacağını dile getirdi.

Gelecek dönemde Adana’da birinci gündemlerinin istihdam olduğunu vurgulayan Sarıeroğlu, şöyle devam etti:

“İstihdam konusu AK Parti iktidarları döneminde birinci gündem maddesi olmuş durumda. Türkiye’nin istihdam ve iş gücü piyasası açısından kalbi olduğuna inandığım Türkiye İş Kurumu da son 16 yıl içerisinde çok büyük bir değişim ve dönüşüm gerçekleştirdi. 2002 yılında Türkiye çapında yaklaşık 24 bin kişinin işe yerleştirilmesini gerçekleştirmiş bir kurum varken bugün 2017 yılı sonu verilerine göre bir sene içerisinde 1 milyon 57 bin kişinin işe yerleştirilmesine aracılık etmiş bir kurum haline gelmiş. Geçmişte sadece yurt dışına işçi gönderen bir kurum olarak hafızalarda yer alırken bugün Türkiye’nin 81 ilinde her köşesinde aktif iş gücü programları uygulayan, mesleki eğitim faaliyetleri gerçekleştiren bir kurum haline gelmiş durumda. Bu AK Parti iktidarının istihdama, gençlere, engellilere, kadınlara iş gücü piyasasına giriş anlamında destek olma konusunda vermiş olduğu önemi çok net olarak ifade ediyor.”

Sarıeroğlu, seçim beyannamelerinde çok güçlü hedefleri, önümüzdeki dönemde yapacakları çalışmaları ortaya koyduklarını dile getirerek “2017 yılında 1 milyon 57 bin kişiye işe aracılık, iş bulma konusunda destek olan Türkiye İş Kurumunun 2018 yılındaki hedefi, 1 milyon 250 bin kişiye işe yerleştirme hizmeti vermektir.” ifadesini kullandı.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here