MİLLİ İSTİHDAM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, “Yine yüzde 7,4’lük bir büyüme rekoruna imza attık. G-20, Avrupa Birliği, OECD ülkeleriyle kıyasladığımızda şu an dünyanın en çok büyüyen ülkelerinden biri konumuzdayız.” dedi.

Sarıeroğlu, Maliye Bakanı Naci Ağbal ile birlikte, Adana’da bir otelde düzenlenen Milli İstihdam Seferberliği Tanıtım Toplantısı’na katıldı.

Bakan Sarıeroğlu, burada yaptığı konuşmada, Milli İstihdam Seferberliği’nin saha çalışmalarını 01 Adana’dan başlattıklarını söyledi.

Seferberliğin ikinci fazının hayırlı uğurlu olmasını dileyen Sarıeroğlu, iş dünyası temsilcileriyle birlikte, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önlerine koyduğu “artı 2 istihdam” hedefine 2018 yılı sonunda ulaşarak Türkiye’nin bu konuda yine rekor kıracağını umduğunu dile getirdi.

Öncelik ve hedeflerinin istihdam olduğunu vurgulayan Sarıeroğlu, şöyle devam etti:

“Milli İstihdam Seferberliği ile ilgili 2017 yılında hem çok önemli düzenlemeler hayata geçirildi hem de çok önemli başarılara imza atıldı. 15 Temmuz gibi ağır bir darbe girişiminin ardından yerimizde başka bir ülke olsaydı ayağa kalkmasının, yol yürümesinin mümkün olmadığı hasarlara sebep olabilecek ağır bir sürecin ardından biz Türkiye işverenleriyle, işçileriyle, siyasetçileriyle birlikte, birlik ve beraberlik içinde var gücümüzle çalışarak, o sürecin ülkemiz açısından hasarsız şekilde atlatılmasını sağladık. Böylesine bir sürecin ardından büyüme rekorlarımızı kırmaya devam ettik. Başlattığımız Milli İstihdam Seferberliği ile birlikte 1,5 milyon ek istihdam sağladık. Bu sürecin ardından ortaya koyduğumuz, Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından da aralık ayında kamuoyuyla paylaşılan, iki ay önce Mecliste yasalaşan ve uygulamaya başlayan yeni teşviklerimizle iş dünyamızın istihdam yaratma konusunda imkanları zorlayacağı, imkanlar oluşturma konusunda onları cesaretlendirecek yenilikçi bakış açılarını içeren yeni teşviklerimizle, hedeflerimizle inşallah yolumuza devam edeceğiz.”

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here