SGK BAŞKANI ‘FİYATLARDAN ŞİKAYETİ OLAN BİZE GELSİN’

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Selim Bağlı, Türkiye’nin dünyadaki en geniş sağlık paketlerinden birine sahip olduğuna dikkat çekerek, “Bizimle anlaşması olan hastane artık anlaşmasız doktor çalıştırmayacak. Fiyatlardan şikayeti olan özel sektör varsa gelsin konuşalım. Sağlıkta uygulama tebliği dokunulmaz değil” diye konuştu.
SOSYAL Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Selim Bağlı, geçen hafta yayınlanan tebliğle sağlıkta başlayan yeni dönemi anlattı. Dünyadaki en geniş sağlık paketlerinden birinin artık Türkiye’de olduğunu söyleyen Bağlı, bundan sonra SGK’yla anlaşmalı hastanelerde anlaşmasız doktor çalıştırılamayacağını da açıkladı. Bağlı, özel hastane ve sağlık kurumlarına ise, itirazları oldukları konuları müzakere edebilecekleri mesajını verdi.

Bir grup gazeteciyle sohbet eden Bağlı, sağlık uygulama tebliğindeki en önemli düzenlemelerden birinin kanser cerrahisindeki fiyat farkını kaldırmak olduğunu söyledi. Daha önce de yoğun bakım, yanık tedavisi, yeni doğan çocuk, kemoterapi ve ışın tedavisinden fark ücretini kaldırdıklarını söyleyen Bağlı, “Kanser cerrahisinde ise fark alınabiliyordu. Ancak sayın Cumhurbaşkanımızın bu konuda ciddi bir hassasiyeti vardı. Bakan hanım da aynı hassasiyeti taşıyordu. Bu çerçevede kanser cerrahisinden fark ücreti kalktı. Bunu yaparken, devlet tarafından bu operasyonlara ödenen ücretleri artırdık, böylece özel sektörün de ayakta kalabileceği bir düzenleme yapmış olduk” dedi.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here