BAYRAM İKRAMİYELERİ NE ZAMAN YATACAK?

Bayrama kısa bir süre kala vatandaşlar tarafından en çok merak edilen konular arasında bayram ikramiyesi ve emekli maaşlarının ne zaman yatacağı sorusu merak ediliyor. Yüzbinlerce emekliyi yakından ilgilendiren maaş ödemeleri ve bayram ikramiyelerine ilişkin geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklama yapıldı. Peki Emekli ikramiyeleri ve emekli maaşları hangi tarihler arasında yatırılacak.

100 günlük eylem planı konuşmasında emeklilerin ikramiyelerine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Emeklilerimize ikinci ikramiyelerini inşallah kurban bayramı öncesi takdim ediyoruz. Milletimize verdiğimiz 1000 liranın altında emekli maaşı bırakmama sözünü yerine getiriyoruz. ” açıklamasında bulundu.

2018 yılı itibariyle emekli vatandaşlara ödenmeye başlanan bayram ikramiyesi yılda iki kez biner lira ödeme olarak kararlaştırılmıştı. Yasa kapsamına ilk bin lirayı Ramazan Bayramı’nda alan emekliler, şimdi Kurban Bayramı ikramiyesinin ödeneceği tarihi merak ediyor. Ağustos ayında emeklilere yine bayram ikramiyesi var. Tüm emeklilere, 21-24 Ağustos’ta kutlanacak Kurban Bayramı öncesinde biner lira ikramiye ödemesi yapılacak. İkramiye, en geç Ağustos’un 17’sine kadar hesaplara yatırılacak. Tam ödeme tarihi önümüzdeki günlerde Çalışma Bakanlığı tarafından duyurulacak. Ayrıca SSK ve Bağ- Kur emeklilerine Ağustos’ta bayram nedeniyle maaşlarının erken ödenmesi söz konusu olabilecek.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here