İBRAHİM KALIN EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLARLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı ile ilgili bir basın toplantısı düzenledi. Kalın, Kasım ayı içerisinde ikinci 100 günlük icraat programının açıklanacağını ve bununla ilgili hazırlıkların devam ettiğini ifade etti.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın ekonomiyle ilgili bir sunumunun olduğunu kaydeden Kalın, “Türkiye’deki pozitif yatırım ortamının devam ettiğini ifade etmek istiyorum. Türk ekonomisi özellikle uluslararası yatırımcılara güven veren bir ekonomi olarak yoluna devam etmektedir. Bilindiği gibi ikinci çeyrek büyümemizde 5,2 oranında geldi. Bu da Türk ekonomisin bütün bu zorluklara, olumsuz etkilere rağmen Türk ekonomisinin büyümeye devam ettiğini gösteriyor. Önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili alacağı tedbirler, temaslar da devam edecek. BM Genel Kurulu münasebetiyle Sayın Cumhurbaşkanımızın bir New York Amerika ziyareti olacak. Orada da yatırımcılarla bir takım görüşmeleri olacak. Türk ekonomisiyle ilgili bir panik havası olmadığını ifade etmek istiyorum. Türbülans gibi görünen dönemin de kısa sürede aşılacağından biz eminiz” ifadelerini kullandı.

1 YORUM

  1. İnsanları yalan yanlış haberlerle oyalamayın insanların hayati duygularıyla oynamayın bu nasıl bir haber başlığı nerde EYT Haberi ekonomi düzlükteymiş falan filan somut bir açıklama olmadan bu insanlar itibar etmez BABASINA bile ya adam gibi haber yapın yada bu emekçilerin duygularıyla oynamayın günahtır.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.