İŞ-KUR TOPLUM YARARINA OKULLARA 135 GÜVENLİK PERSONELİ ALACAK

Kastamonu’da Toplum Yararına Programı kapsamında İŞKUR üzerinden 9 ay süreliğine okullarda güvenliği sağlamak için 135 güvenlik görevlisi istihdam edilecek.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalan “Okullar ve Çevresinin Daha Güvenli Hale Getirilmesine Yönelik İşbirliği Protokolü” doğrultusunda 2018-2019 eğitim-öğretim yılında İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine bağlı resmi okullarda görev yapmak üzere 135 özel güvenlik görevlisi Toplum Yararına Program kapsamında 9 ay süreyle istihdam edilecek. Geçici süreli istihdam için başvurular başlarken son başvuru ise 21 Eylül Cumartesi günü sona erecek.

Öğrencilerin daha güvenli bir ortamda eğitim almalarını sağlamak amacıyla Türkiye İş Kurumu Kastamonu İl Müdürlüğü ile Kastamonu Milli Eğitimi Müdürlüğü arasında imzalanan protokollere göre programlar 4 Ekim 2018’de başlayıp 28 Haziran 2019’da sona erecek. Başvuru yapan işsiz vatandaşların işe yerleştirilmeleri liste yöntemi ile gerçekleştirilecek.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.