YAŞA TAKILANLARIN UMUDU MECLİSTE!

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) konusunda uzun yıllardır gelecek müjdeli haberi bekleyen milyonlarca kişi gözünü bu konudaki son dakika gelişmelerine çevirdi.

1 Ekim’de açılan Meclis’te EYT’lilerle ilgili düzenleme yapılması bekleniyor. Olası bir EYT düzenlemesine ilişkin detaylar da yavaş yavaş ortaya çıkarken, siyasilerden de EYT ile ilgili açıklamalar ardı ardına geliyor. Peki ama emeklilikte yaş sorunu ne olacak? EYT düzenlemesi ne zaman yapılacak? EYT düzenlemesi yapıldı mı? EYT’de son dakika gelişmeleri neler?

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’a bir basın mensubu “emeklilikte yaşa takılanlara ilişkin öneriye kabinenin bakış açısı nedir?” sorusunu yöneltti. İbrahim Kalın’ın soruyu yanıtlaması ile birlikte çok sayıda kişi EYT ile ilgili araştırmalara başladı.

Kalın, “Bu konu kabinenin gündeminde yok. Tabii ki Meclis ayağı ayrı bir konu. Yeni hükümet sisteminde Meclis kendi kanunlarını çıkartabilir. Bunun değerlendirmesi Meclis’te yapılır ama hükümet nazarından baktığınız zaman konu bugün de geçtiğimiz toplantılarda da gündeme gelmedi. Bu konuda herhangi bir değişiklik söz konusu değil.” dedi.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here