Dondurulan bağkur hizmet birleştirme

Sgk İle İlgili Uzman CevaplarıCategory: Ne Zaman Emekli Olurum?Dondurulan bağkur hizmet birleştirme
Selcuk asked 12 ay ago

Selamlar Sayın hocam 3. Derecede engelliyim vergi indirimi mevcut 2019 ocakda 3920 gün ile günüm doluyor bagkurda da günlerim vardı hizmet birlestirme dilekçe verdim son çıkaran yasada dondurulan esnaf bağkur var 2160 gün 2006 dan 2011e kadar 6 yıl onu ödediğim de günüm fazladan oluyor ödemek mantıklı olur mu yoksa 2019 ocağı bekliyim mi birde hizmet birlestirme dilekçe mi vermiştimmayisin 8inde bu dondurulan bağkur günleri ihya ettiğimde yeniden hizmet birlestirme yapicak miyim yoksa ihya yi ödediğim zaman direk emeklilik dilekçesini vercekmiyim yatırdığım da 22 bin civarı sanırım yeni çıkan afla maasina nekadar etkisi olur yoksa 2019 ocağı bekliyim mi sizin düşüncelerinizi tecrübelerinize dayanarak lütfen görüşünüzü aciklarmisiniz sağlıcakla kalin saygilarimla

1 Answers
admin Staff answered 12 ay ago

Selçuk Bey Merhaba;
Burada aslında en önemli konu bugun emekli olursam ne kadar alırım? Ocak 2019 tarihine kadar beklersem ne kadar maaş kaybederim.
İhya yönetimi ile dondurulan günleri ödedik diyelim. Ödediğimiz rakam ocak 2019’a kadar kaybettiğimiz emekli maaşını amorti edecek mi? Bunlar aslında sizin hesabınızı etkileyen hususlar.
İhya yönteminde sürenin tamamını ödemek zorunda değilsiniz. Ancak şuan SSK’lı olarak çalışıyorsanız toplu ödeme yapmadan primlerinizin işveren tarafından yatırılarak ocak 2019 tarihini beklemek daha doğru gibi gözüküyor.